Můj 2. BlogVítejte na fan stránkách o nejlepší a nejznámější MMA zápasnici.

Taekwon-do

22. července 2012 v 22:35 | Miss*Conviction |  Taekwondo
Taekwon-do je korejské bojové umění poprvé představeno roku 1955 v Soulu. Nejdřív bylo stvořeno pro vojenské účely, potom přizpůsobeno pro civilní potřebu.
Název taekwondo se skládá z korejských slov: tae (značící všechny techniky nohou - kopy, bloky), kwon (všechny techniky rukou - údery, bloky, seky) a do (značí cestu bojovníka - jinak řečeno, tam kam dospěje páskem, má dospět i v hlavě).

Historie

Přebralo mnoho prvků z karate a dalších bojových umění. Na rozdíl například od kung-fu je každá technika velmi přesně popsána, takže výuka je standardizována.
Někteří historici taekwondo zastávají názor, že tvůrci tohoto sportu praktikovali taekkyon. Avšak techniky taekkyonu nemají mnoho společného s taekwondo. V taekkyon dominují techniky sloužící k tomu, aby byl soupeř zbaven rovnováhy, kdežto v taekwondo převažují techniky silných kopů z výskoku a otočky na horní partie protivníkova těla.
Název taekwondo byl přijat 11. dubna 1955 souhlasem většiny korejských mistrů bojových umění za účelem spojení mnoha rozmanitých stylů jako kongsu, taekkyon, Kwonbup, subakdo, tangsudo) pod názvem taesoodo. Za hlavního tvůrce tohoto bojového umění se považuje generál Choi Hong Hi, který je také autorem názvu taekwondo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti